Reklama : nabídka publikace

NAVIGACE
Zemědělství
Ekonomika a politika
Rostlinná výroba
Živočišná výroba
Zemědělská technika
Zemědělská legislativa
Ekologické zemědělství
Lesnictví
Vodní hospodářství
Obnovitelné zdroje
Rozvoj venkova
Životní prostředí
Vlivy na lidské zdraví
Informační přehledy – zemědělství
Archiv
Potravinářství
Informační zdroje
Věda a výzkum
Mapa serveru

VYHLEDÁVÁNÍ
Rozšířené hledání

UŽIVATELSKÝ PŘÍSTUP
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel

ANONYMNÍ MAILINGLIST
  E-mail:

WEB INFORMACEBioFach 2009
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 85612 ; Vydáno : 22.10. 2008 ; Autor : Mgr. Světluše Bodoková ; Zdroj : ÚZEI
Přední světový veletrh se příští rok bude konat podvacáté.
Od  19. do 22. února 2009 mezinárodní trh s biopotravinami oslaví každoroční oborový svátek. Norimberk se již podvacáté stane místem setkání odborníků v oboru bio za účelem informování o aktuálních trendech v oblasti biopotravin a přírodní kosmetiky. V roce 2009 se očekává na předních světových veletrzích - BioFach pro biopotraviny a Vivaness pro přírodní kosmetiku a wellness (probíhá současně) – téměř 2900 vystavovatelů (v roce 2008 to bylo 2764) a více než 46 000 návštěvníků z řad odborníků (v roce 2008 46 484). Zemí roku bude Dánsko – Hjertelig velkommen!
 
Zásadní body veletrhu:
•             První německý den specializovaného obchodu na veletrhu BioFach
•             Nové trendy: Eko-móda a férový obchod
•             Bio víno a olivové oleje
 
 
Zaměření na specializovaný obchod
Bez průkopníků v oboru by aktuální boom biopotravin nebyl myslitelný. Přední světový veletrhu bioproduktů hodnotí v jubilejním roce zvláštní význam specializovaného obchodu a zve na 21. 2. 2009 poprvé na Německý den specializovaného obchodu na veletrhu BioFach. Veletržní sobota na veletrhu BioFach 2009 se věnuje celé řadě nabídek – nejen v kongresovém programu – speciálně specializovanému obchodu s bioprodukty.
 
V roce 2007 činil obrat německého specializovaného obchodu s biopotravinami 1,75 mld. EUR, jak uvádí aktuální oborové srovnání ContRate komunikačního poradenství Klaus Braun. Obrat u biopotravin dosáhl hodnoty 1,6 mld. EUR, zbývajících 150 mil. EUR připadá na přírodní kosmetiku a přírodní zboží. Svaz ekologického potravinářství (BÖLW) vyčíslil německý nárůst bioproduktů v roce 2007 ve výši 15%, celkový obrat ve výši 5,3 mld. EUR.
 
Eko-móda – zvláštní prezentace na veletrhu BioFach 2009
Trendovým tématem veletrhu 2009 jsou vysoce kvalitní moderní textilie vyráběné v souladu s přírodou. Přírodní textilie a eko móda se již dávno osvobodily od image vlněných ponožek, mezinárodní módní značky dobývají svými ekologicky vyráběnými kreacemi přehlídková mola po celé zeměkouli. Vystavovatelům v segmentu přírodního textilu nabízí veletrh BioFach 2009 nově koncipovanou atraktivní výstavní oblast s Textil-Area v hale č. 7.
 
Ekologický, spravedlivý a sociální: zvláštní přehlídka k férovému obchodu
Férovému obchodu bude na veletrhu BioFach 2009 poprvé věnována vlastní zvláštní přehlídky. Výrobci bioproduktů, kterým vedle ekologické výroby leží na srdci takové aspekty jako spravedlivý obchod a sociální pracovní podmínky, prezentují v hale č. 3 návštěvníkům z řad odborné veřejnosti své výrobky a projekty.
 
Bio víno je i nadále úspěšně v kurzu: Nárůst je 10 %
V roce 2008 nalezlo bio víno na veletrhu BioFach své nové útočiště v hale s denním světlem č. 4A. 347 vystavovatelů vína z 23 národů představilo během čtyř veletržních dnů svá špičková vína zainteresované odborné veřejnosti. Poprvé byla u baru s olivovým olejem ve vinařské hale propůjčena cena návštěvníků za nejlepší olivový olej v ekologické kvalitě. V roce 2009 se opět vydají hlasování návštěvníků nejušlechtilejší olivové oleje. U mezinárodní vinařské ceny veletrhu BioFach si konkurují každoročně vysoce karátová ekologická špičková vína a bojují o vytouženou cenu. V roce 2008 obdrželo z podaných vín 8 ocenění „bílé zlato“, 21 „zlato“ a 118 „doporučení“.
Na veletrhu 2009 se počítá s nárůstem vystavovatelů vín o 10%. Množství kulinářských požitků společně s kongresovým programem učiní z vinařské haly znovu magnet pro návštěvníky.
 
Vivaness:  Přírodní krása 2009 s 215 vystavovateli
Krásná a úspěšná dcera veletrhu BioFach všechny okouzlí. Vivaness, přední světová výstava přírodní kosmetiky a wellness. Téměř 20% návštěvníků obou veletrhů z řad odborné veřejnosti přijelo v roce 2008 do Norimberku výhradně za účelem návštěvy Vivaness. Celkem 56 % hostů veletrhu si naplánovalo i obchůzku výstavou Vivaness. Téměř 45 % návštěvníků pochází z obchodu. Těžištěm byly specializované obchody s biopotravinami (16%), velkoobchod, obchody s kosmetikou a prodejny zdravé výživy. V roce 2009 představí téměř 215 výrobců přírodní kosmetiky (v roce 2008 196), mezi nimi všechny známé německé značky s vedoucím postavením na světových trzích, odborné veřejnosti své výrobky a výsledky nového vývoje.
 
Česká účast
Česká republika bude mít svůj národní stánek na ploše 120 m2. Do současné doby je přihlášeno 13 firem, 4 firmy budou mít svůj vlastní stánek. Očekává se rovněž účast státních institucí: např. MZe, SZIFu či Svazu PRO-BIO. Naše nejbližší sousedy – Slováky – bude reprezentovat 7 vystavovatelů.
 
   
 
Zdroj: Tisková konference, 22. 10. 08

APLIKACE
Knihkupectví Knihkupectví
Infopult Infopult
Terminologický slovník Terminologický slovník
Agronavigátor Set Agronavigátor Set
RSS Agronavigátor

KALENDÁŘ AKCÍ
Předchozí měsíc únor 2019 Přístí měsíc
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

DNEŠNÍ ČLÁNKY

Implementace předpisů týkající se uvádění dřeva a dřevařských výrobků na trh (EUTR)
Pěstování geneticky modifikovaných rostlin
Veřejné zasedání ČK GMO
Původci růžovění klasů pšenice 2014
Přehled zákonů, vyhlášek a nařízení týkající se zemědělské výroby a rozvoje venkova k 31. březnu 2015 
Poslanecká sněmovna projednává novelu o podpoře biopaliv. Ministerstvo zemědělství tak chce dodržet evropské směrnice
Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek
Ministr zemědělství informoval vládu o snižování nepříznivého vlivu pesticidů
SVS - Světový den zdraví
Výsledky mimořádné kontroly nepotvrdily porušování zákonů v chovech kožešinových zvířat

NAVŠTIVTE TAKÉ
Zobrazit předchozí počet záznamů : 7 Zobrazit následující
Normativy pro zemědělskou a potravinářskou výrobu
Normativy pro zemědělskou a potravinářskou výrobu
České sdružení pro biomasu
České sdružení pro biomasu
Kontrola podmíněnosti - Cross compliance
Kontrola podmíněnosti - Cross compliance
Provozovatel: MZLU Brno
Provozovatel: MZLU Brno
Informacní prehledové studie ÚZEI
Informacní prehledové studie ÚZEI
Vyzkoušené recepty online
Vyzkoušené recepty online
Burzovní zpravodajství a další
Burzovní zpravodajství a další


 Creative Commons LicenseWeb-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla).
 Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.