Reklama : nabídka publikace

NAVIGACE
Zemědělství
Potravinářství
Informační zdroje
Publikace z ČR i ze světa
Věda a výzkum
Mapa serveru

VYHLEDÁVÁNÍ
Rozšířené hledání

UŽIVATELSKÝ PŘÍSTUP
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel

ANONYMNÍ MAILINGLIST
  E-mail:

WEB INFORMACEDo vaší bioknihovny
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 57210 ; Vydáno : 19.3. 2007 ; Autor : Mgr. Světluše Bodoková ; Zdroj : ÚZEI
Knihovna infocentra PRO-BIO ligy se opět rozrostla o několik knižních titulů, které si můžete rovněž vypůjčit díky podpoře EU v rámci programu Transition Facility.
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

 Zahrada jako mikrokosmos

Kniha předního světového znalce goetheanistické přírodovědy Wolfa-Dietera Storla je zasvěceným pohledem do vztahů mezi makrokosmem a mikrokosmem, do souvislostí mezi přírodou a člověkem, do bytostné podstaty každého z nás. Autor nabízí vedle mnoha podnětných myšlenek i řadu konkrétních praktických návodů na zvýšení výnosů, zlepšení růstu rostlin nebo například na přirozené hubení škůdců. Hlavní část knihy je věnována otázkám přírodního pěstování rostlin: jaké kosmické vlivy působí na rostliny, jak má vypadat zahradníkův kalendář nebo zdali lze magicky ovlivňovat počasí. Důležité kapitoly se věnují složení kompostu a kompostování, které autor přibližuje jako alchymický proces. Knihu by měl znát každý, kdo chce nejen pěstovat zdravou zeleninu a ovoce, ale také pronikat do tajemství života. Překlad knihy a předmluvu celého díla zajistil Radomil Hradil.

 

 Venkovy

Sociálně ekologická studie bohužel již zesnulého zakladatele oboru sociální ekologie, sociologa a vědce Bohuslava Blažka se zaměřuje na fenomén českého venkova. Kniha je složena ze tří částí: anamnézy, svěžích obrazů venkovské skutečnosti; diagnózy, skrytých souvislostí fenoménu Sudet, co všechno má z venkovské každodennosti povahu recyklace; a terapie, manuálu komunikačních technik pro řešení problémů venkova. Dílo je doprovázeno a do jisté míry i založeno na řadě fotografií autorova syna Kryštofa.

 

 Zdravá zahrada

Zdravá zahrada se obejde bez chemikálií, vítá hlodavce i hmyz a plevel zde má stejnou hodnotu jako zelenina. Taková zahrada ale není džungle, kde si všechno roste podle svého a kde se zahradník o nic nestará. I zde je nutný řád a jisté úsilí, na které však nejste sami. Autorka knihy, známá stoupenkyně permakulturních principů Helena Vlašínová vám poradí, jak na vaši zahradu přilákat drobné živočichy a hmyz, abyste mohli využít jejich pomoci. Přesvědčí vás o užitečnosti jednotlivých „plevelných“ rostlin – nejen pro hnojení, ale například i v kuchyni. Dozvíte se, v čem se liší mulčování od tzv. zeleného hnojení, a že spadané listí nemusíte vždy sklízet. Také poznáte jak kypřit půdu jinak než přerytím celé zahrady. Z kalendária získáte přehled, kdy je pro kterou činnost nejvhodnější období, a zjistíte, že sklízet se dá i v zimě. S tím vám mohou pomoci i vaše děti – autorka vám dá návod, jak jim pobyt na zahradě co nejvíce zpříjemnit.

 

Zdroj: http://www.biospotrebitel.cz/

 


APLIKACE
Knihkupectví Knihkupectví
Infopult Infopult
Terminologický slovník Terminologický slovník
Agronavigátor Set Agronavigátor Set
RSS Agronavigátor

DNEŠNÍ ČLÁNKY

Zpravodaj SZPI obhájil loňské vítězství
Cena prezidenta PK ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek
Prioritní vzdělávací akce pro poradce v roce 2015
Pěstování geneticky modifikovaných rostlin
Veřejné zasedání ČK GMO
Potencionál jedlého hmyzu ve střední Evropě
Zámecká pouť v pobočce Národního zemědělského muzea na zámku Kačina
SZÚ - nový web portál Nutrivigilance
Cukráři v Národním zemědělském muzeu Praha
10 rad dětem pro zdravý životní styl

NAVŠTIVTE TAKÉ
Zobrazit předchozí počet záznamů : 7 Zobrazit následující
Normativy pro zemědělskou a potravinářskou výrobu
Normativy pro zemědělskou a potravinářskou výrobu
České sdružení pro biomasu
České sdružení pro biomasu
Kontrola podmíněnosti - Cross compliance
Kontrola podmíněnosti - Cross compliance
Provozovatel: MZLU Brno
Provozovatel: MZLU Brno
Informacní prehledové studie ÚZEI
Informacní prehledové studie ÚZEI
Vyzkoušené recepty online
Vyzkoušené recepty online
Burzovní zpravodajství a další
Burzovní zpravodajství a další


 Creative Commons LicenseWeb-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla).
 Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.